Akademia Golfa

Akademia golfa składa się z trzech zadaszonych i ogrzewanych pomieszczeń tzw. swing room’ów , które umożliwiają doskonalenie studentom swoich umiejętności niezależnie od pogody przez cały rok.

W każdym z pomieszczeń znajduje się m.in. komputer, telewizor oraz kilka luster zapewniających efektywniejszą pracę ze studentami. W jednym ze swing room’ów znajduje się również putting green. W akademii podczas lekcji wykorzystywane są przyrządy takie jak:

TRACKMAN – to narzędzie radarowe, które pozwala nam optymalnie dopasować odpowiedniego drivera do danego gracza. Umożliwia on odczytanie takich parametrów swingu jak: rotacja wsteczna, kąt wylotu piłki, czystość uderzenia, droga główki kija, prędkość główki kija oraz płaszczyzna swingu. Zezwala nam na realny odczyt na jaką odległość rzeczywiście odbijamy nasze piłki poszczególnymi kijami.

K-VEST 3D-jest to kamizelka ukazująca biomechaniczne ruchy w 3D, odczytuje i zapisuje wychylenia w przód i w bok oraz kąty nachylenia torsu i miednicy.

SAM BALANCE LAB – to platforma, która we wnikliwy sposób mierzy przeniesienie ciężaru oraz nacisk ciała podczas swingu golfowego. Jest to bez wątpienia jedyne urządzenie, składające się z 2500 tysiąca sensorów które daje nam możliwość na dokładne sprawdzenie jak przesuwa się nasz ciężar ciała podczas swingu ,który przecież nie trwa dłużej niż 1,8 sekundy. Odczyt jest prezentowany w postaci bardzo czytelnego obrazu 3D lub 2D.

V1 ANALYSIS (analiza wideo)– najbardziej zaawansowane oprogramowanie do analizy technicznej swingu golfowego. Program ten umożliwia nam obejrzenie własnego swingu na ekranie i zrozumienia błędów jakie się popełnia. Dużym plusem tego systemu jest to, iż jesteśmy w stanie wysłać mailem nagraną lekcję do studenta wraz z komentarzem i ćwiczeniami korygującymi. Wszystkie przyrządy mają na celu doskonalenie i ułatwienie studentom zrozumienia ich golfowego swingu.

Nasi Instruktorzy

Patryk Jabłoński: Patryk Jabłoński urodził się i wychował we Wrocławiu, a swoją przygodę z golfem rozpoczął w 2007 roku . Od początku związany był z Toya Golf and Country Club. Już po pierwszym roku golf stał się jego pasją i wiedział, że z tym sportem chce wiązać swoją przyszłość. Ta własnie pasja zaprowadziła Patryka do Toya David Leadbetter Golf Academy by tam pracować nad swoim swingiem i podnosić swoje umiejętności.

Po kilku latach gry zaoferowano Patrykowi możliwość dołączenia do zespołu trenerów w Akademi Golfa na Toya Golf and Country Club we Wrocławiu. To tutaj Patryk uczył się bezpośrednio od Matthew Tipper’a. Oglądając i asystując w jego lekcjach ze studentami i zawodnikami z elity Polskiego golfa pogłębiał swoją wiedzę.

Po ukończeniu 1 etapu szczegółowego szkolenia teoretycznego oraz praktycznego Patryk osiągnął swoje kwalifikacje trenerskie jako Associate Instructor w Akademii Golfa Matthew Tipper. 12 miesięcy później Patryk pomyślnie ukończył 2 etap szkolenia i jest teraz Certified Instructor of the Matthew Tipper Golf Academy. Patryk uczestniczy również w szkoleniu instruktorów PGA Polska aby zdobyć wszystkie kwalifikacje PGA. Patryk został przeszkolony do korzystania ze wszystkich najnowszych urządzeń dostępnych w akademii takich jak: Trackman, K-Vest 3D, Sam Balance Lab oraz V1 analysis.

Matthew Tipper pochodzi z Porthcawl z Południowej Walii, gdzie w wieku 10 lat rozpoczynał grę w golfa. Dorastał grając w golfa na prestiżowych polach Pyle and Kenfig Golf Links, gdzie szybko zyskał golfową pasję. Z czasem Matthew uświadomił sobie, pomimo że był zdolny i skuteczny w turniejach golfowych, to jednak prawdziwa pasja skierowała go ku trenowaniu. Gdy ukończył 17 lat podjął decyzję o trenowaniu i zaczął uczęszczać do Akademii David’a Leadbetter’a w Wielkiej Brytanii, aby w przyszłości móc rozwijać swoją grę jak i trenerskie ambicje. Kiedy tylko zdobył tytuł na Uniwersytecie w Birmingham, Matthew zaczął intensywnie podróżować po świecie, aby poszerzać swoją wiedzę na temat różnych kultur, po to by móc zdobywać większe doświadczenie. Przed tym, zanim zgodził się zostać trenerem Akademii David’a Leadbetter’a w Chinach, trenowanie zaprowadziło Matthew do Malezji, Dubaju oraz Portugalii. Matthew szybko awansował w szeregach systemu Leadbetter, osiągając stanowisko dyrektora w Południowej Korei w ciągu 4 lat. Matthew zaakceptował ofertę nowej roli, w której miałby otworzyć pierwszą Akademię David’a Leadbetter’a w Europie środkowej na prestiżowym polu golfowym Toya Golf and Coundry Club we Wrocławiu. Pracując z polskimi najlepszymi juniorami szybko ustanowili nowy poziom wydajności. Matthew otworzył swoją akademię w 2013 roku (MTGA) i jak dotąd pomógł wielu graczom zdobyć stypendium w Stanach Zjednoczonych oraz zdobyć ponad 50 krajowych i międzynarodowych tytułów. Trener Tipper jest jednym z niewielu instruktorów na całym świecie, który posiada certyfikat K-Vest na poziomie 3, jak również TrackMan na poziomie 2, a także reprezentuje AimPoint w Polsce. Matthew pracuje z golfistami na całym świecie, ze Stanów Zjednoczonych, Europy oraz Azji.

Nasi Wychowankowie

Jan Szmidt Jr

Jan Szmidt Jr

Jan zaczął grać w golfa w wieku 5 lat, szybko rozwinął silną pasję do sportu oraz talent. Stale pracując nad swoją grą szybko dał się poznać jako jeden z najlepszych młodych golfistów w Polsce. W wieku 13 lat uzyskał jednocyfrowy HCP, następnie został włączony do narodowej reprezentacji Polski Juniorów. Podróżując po całym świecie reprezentował swój klub macierzysty Toya Golf jak i Polskę, Jan kontynuował uzyskiwanie międzynarodowego doświadczenia oraz sukcesu. Jan brał udział w jednym z największych wydarzeń ze światowego golfa amatorskiego i osiągnął sukces poprzez zwycięstwo w European Young Masters Strokeplay oraz w Turnieju Faldo Series. Był Polskim Mistrzem Juniorów Amatorów oraz do swoich tytułów krajowych dołączył tytuł Polish Mens Matchplay. Jan kontynuuje reprezentowanie Toya Golf oraz Polskę na całym świecie poprzez udział w Men’s Amateur.

Adrian Meronk

Adrian Meronk

Adrian swoją przygodę z golfem rozpoczął już jako dziecko w wieku 7 lat i w szybkim tempie dał się poznać jako jeden z polskich przodujących golfistów. Adrian znany był na scenie światowego golfa w wieku 17 lat, kiedy to przeszedł CUT w Turnieju British Boys Championships. To był początek wyjątkowego postępu w golfie, który trwał kolejnych kilka lat, Adrian zdobywał każdy główny krajowy tytuł a jego pierwszym międzynarodowym był WJGS (World Junior Golf Series) – duże wyróżnienie dla mistrza. Jego wyśmienita forma skierowała na niego zainteresowanie Amerykańskiego College’u, Adrian zdecydował się przyjąć ofertę i rozpoczął studia na Uniwersytecie w Stanie Tennessee, gdzie stał się członkiem męskiej drużyny golfowej ETSU Buccaneers. Adrian szybko dał się poznać jako lider, a jego gra wskoczyła na kolejny poziom. Regularnie rywalizując z najlepszymi golfistami z USA, Adrian wielokrotnie zdobywał pierwsze miejsca w uczelnianych turniejach i przez 3 lata był wybierany MVP (Most Valuable Player) przez swoją uczelnię, a także nominowany był do drużyny All American, co jest niezwykle dużym wyróżnieniem. Został umieszczony w top 50 graczy amatorów w rankingu WAGR (World Amateur Golf Ranking), ukończył 22 Światowe Mistrzostwa Amatorów, prowadzący medalista w Mistrzostwach Amatorów, 2015 US Amateur oraz jest pierwszym Polakiem, który został zaproszony do udziału w prestiżowym Turnieju Palmer Cup – coroczny turniej pomiędzy Europą oraz Stanami Zjednoczonymi dla studentów uniwersytetu, gdzie był nie do pokonania. Dziś jest profesjonalnym golfistą biorącym udział w turniejach m.in. European Tour.

Kuba Urbański

Kuba Urbański

Na co dzień Kuba ćwiczy na polu golfowym Toya Golf. Trenuje i gra pod okiem Matthew Tipper’a oraz Patryka Jabłońskiego. Z polem golfowym Toya Golf & CCW jest związany od ponad 10 lat.
Pierwsze kroki golfowe stawiał pod okiem swojego ojca, który to zaraził go pasją do uprawiania tego sportu. Przełomem i motywacją do dalszej gry były pierwsze sukcesy turnieju Junior Tour. Z czasem zaczął trenować intensywniej i golf stał się jego największą pasją.

Zdobył mistrzostwo polski do lat 12 oraz dostał sie do kadry. Odniósł sukcesy w kilku ważniejszych turniejach, jak np. Faldo series w Austrii, wicemistrzostwo Litwy i mistrzostwo polski do lat 18.

Osiągnięcia:
- Mistrzostwa Polski Juniorów (do 18 lat) 1 miejsce
- Faldo series Austrian Champioship (do 16 lat) 1 miejsce
- Lithuanian junior open (do 18 lat) 2 miejsce
Mistrzostwa Europy drużynowe 8 miejsce (indywidualnie)
- German Junior Golfers Championship (do 18 lat) 5 miejsce

Kuba Ćmikiewicz

Kuba Ćmikiewicz

Kuba rozpoczał grać w golfa z HCP 36. Szkolony był w akademii Toya Golf, gdzie przez całość trwania jego kariery golfowej zrobił znaczące postępy i zdobył wartościowe doświadczenie biorąc udział w klubowych oraz krajowych turniejach. Rozwój potrzebuje czasu i cierpliwości, a Kuba mając tego świadomość realizował plan ułożony przez naszą akademię, aby osiągnąć zamierzone cele. Rok 2015 był jego rokiem przełomowym, w którym wybitnie rywalizował w krajowych wydarzeniach oraz zmniejszył swój HCP do 8. Kuba był członkiem Polskiej Reprezentacji Narodowej.

Sponsor

logo-Procom-System-pionowe
Kacper Wójcikowski

Kacper Wójcikowski

Kacper rozpoczynał grę w golfa z HCP 36. Jego treningi przez ostatnie lata były prowadzone pod okiem naszej akademii. Na przełomie biegnących lat Kacper robił ciągłe postępy i zyskiwał wartościowe doświadczenie grając w klubowych oraz krajowych turniejach golfowych. Rozwój potrzebuje czasu i cierpliwości, podobnie jak Kuba, Kacper miał tego pełną świadomość i precyzyjnie wykonywał plan przygotowany przez naszą akademię, aby realizować zamierzone cele. Rok 2015 był dla niego znaczący, ponieważ rywalizował na dobrym poziomie w krajowych wydarzeniach golfowych oraz zszedł z HCP do 10.

Mateusz Zygadło

Mateusz Zygadło

Mateusz wiosną 2016 roku w wieku 11 lat rozpoczął przygodę z golfem. To on pasją i zaangażowaniem zaraził rodziców do uprawiania tego sportu. Jesienią 2016 roku zdobył Zieloną Kartę. W swoich pierwszych zawodach z serii Audi Junior Tour wystartował w kwietniu 2017 roku, zdobywając 3 miejsce w kategorii HCP 36-54. Później, w ciągu całego sezonu, startował w kolejnych zawodach tej serii. Równolegle systematycznie trenował w naszej akademii, robił postępy i rozwijał golfowe umiejętności. Startując z HCP 54 w ciągu sezonu zszedł do 26.1. Gra w golfa daje mu satysfakcję, czasem trochę stresu, ale przede wszystkim dużo radości. Mateusz wie, że aby osiągać sukcesy musi wytrwale trenować i zdobywać nowe doświadczenia. Dzięki treningom w naszej akademii ma szansę doskonalić swoje umiejętności. W kolejnych sezonach będzie realizował zaplanowany program szkoleniowy i próbował swoich sił w następnych zawodach.

Galeria

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress